„Kezdőlap” változatai közötti eltérés

Innen: Gödöllő
Ugrás a navigációhozUgrás a kereséshez
Nincs szerkesztési összefoglaló
Nincs szerkesztési összefoglaló
25. sor: 25. sor:




== Február szülöttjei ==
== Március szülöttjei ==


{|
{|

A lap 2015. március 19., 13:30-kori változata

Gödöllői Városi Könyvtár és Információs Központ


Üdvözöljük a Gödöllő Wiki oldalán!


Ezt az enciklopédiát a Gödöllői Városi Könyvtár és Információs Központ munkatársai indították 2011 őszén. Gödöllő városához számtalan kiváló személyiség neve kötődik, műemlékek, szobrok, templomok gazdagítják. Gödöllő gyűjteményünk gazdag anyagot őriz, melynek segítségével összeállítottuk a szócikkeket.

Kedves Látogató, online enciklopédiánk folyamatosan épül, szívesen fogadjuk észrevételeit, megjegyzéseit a szócikkeinkhez, javaslatait újabbak megírásához!
Ön is gazdagíthatja, színesítheti az enciklopédiát, ha eljuttatja a birtokában lévő fotókat, kiadványokat, információkat!

Az alábbi e-mail címre küldheti: konyvtarwiki@gvkik.hu vagy feltöltheti oldalunkra, melyhez útmutatót talál a bal oldali „segítség” szóra kattintva.

A Gödöllő Wikipédiában jelenleg 196 szócikk található.


Március szülöttjei

Moiret Ödön (Budapest, 1883. március 2. – Bécs, 1966. december 12.) szobrász, építész és éremművész, a Gödöllői művésztelep egyik alkotója. Érettségi után egy-egy évet töltött a budapesti és a bécsi Képzőművészeti Akadémián, majd 1903–05 között Brüsszelben, majd 1908–10 között Bécsben tanult. 1911-19 között a Műegyetemen és az Iparrajziskolában szobrászatot tanított. Tagja volt a KÉVÉ-nek és a Céhbeliek Társaságának. 1920-ban Bécsbe települt át. Művészetét a brüsszeli évek és a belga szimbolizmus megismerése határozta meg. Művészetében vallási miszticizmustól áthatott, egyéni mitológiát teremtett, amelyet stilizált, átszellemített figurákkal fejezett ki.
Szinvai Pál (Budapest, 1961. március 10.–) szobrász. Tanulmányait a Magyar Iparművészeti Főiskolán végezte, tagja a Gödöllői Művészbarátok csoportjának. 1982-87 között a Magyar Iparművészeti Főiskolán tanult, ahol mesterei Csekovszky Árpád és Schrammel Imre voltak. Külföldön is folytatott tanulmányokat, még pedig Münchenben, az akademie der Bildende Künste-n 1987 és 1991 között, mestere Hubertus von Pilgrim. Munkái a samottos agyagból felépített figurális plasztikák, porcelánfigurák. Több díjat is nyert többek között a Kecskeméti Nemzetközi Kerámia Stúdió ösztöndíját, a Junior Szimpózium, Kecskeméti Nemzetközi Kerámia Stúdió, a Magyar Képzőművészek és Iparművészek Szövetsége ösztöndíját.


Pecznik János (1914. március 30. Tápiószele - 1997. február 3. Gödöllő) a mezőgazdasági kémia tudományok doktora, a Gödöllői Agrártudományi Egyetem professzora. A József Nádor Tudományegyetemen vegyészmérnöki és mezőgazdasági szaktanári diplomát szerzett. Budapest ostroma után szovjet fogságba esett, és Gödöllőre és Ceglédre került a hadifogoly gyűjtőtáborba, ahonnan 1945 júniusában szabadult. 1951-ben az Agrártudományi Egyetemen rábízták a kémia tanszék megszervezését. A gödöllői egyetemen 1952-1980 között tanszékvezető, 1956-tól 1959-ig dékán, 1969-1978 között rektorhelyettes volt.



Gödöllő

Személyek

Épületek

Híres Hölgyek Gödöllőn

Művészeti csoportok

Közterületek

Emlékművek

Gazdaság

Közlekedés

Üzemek

Kisebbségek

Partnerintézmények