PARTI NAGY LAJOS: AZ éTKEZéS áRTALMASSáGáRóL
"A legkövérebb magyar ember az egészséges táplálkozásról és a méregtelenítés csodájáról beszél, miközben sűrűn öblögeti torkát a saját Bt.-je által forgalmazott „csodaszerrel", az Emese Acapulco Diabetikus Gyógyíróval. Az ő abszurd monológja ez a hamisítatlan Parti Nagy Lajos szöveg, melyben csak úgy röpködnek a csodás szókreálmányok és frenetikus mondatok. Közben, még ha akár amúgy kákabélűek is volnánk, úgy érezzük: reng a tokánk és rázkódik a hasunk a nevetéstől."
G-5 / élménylap
Azért volt jó olvasni/nézni, mert...
bár olykor túlburjánzó mondatokból állnak a szövegrészek, mégis könnyed stílus jellemzi a művet. A tragikomikus, a szenvedélybetegségeket előtérbe állító (jelen esetben az eltúlzott étkezés, a zabálás, és ennek következményeként az elhízás) nagymonológ napjaink átlagemberének sivár létét, a reklámok által sugallt értelmetlen életfilozófiát állítja pellengérre. A mű egy groteszk tükör, amelyben egy kicsit mindenki magára ismerhet.
Lennék / nem lennék főhős, mert...
Nem lennék főhős, mert sem a munkája, (mások becsapására épülő termékeladás), sem a munkakörülményei (koszos kis művelődési házakban tartott előadások) nem mondhatók irigylésre méltónak. Ugyancsak nem lennék egy olyan dagadt ember helyében, akinek a legegyszerűbb mozdulatok is hatalmas nehézséget okoznak, és az egész világgal ellenséges kapcsolatban áll.
Annak ajánlom, aki...
szereti az abszurd humort, fogékony a vicces szóferdítésekre és szóalkotásokra. Megfelelő távolságtartással kezeli az esetleg rá is jellemző, különböző szenvedélyekkel kapcsolatos, humorba ágyazott, elítélő kritikát.
Ne olvassa/nézze, aki...
nem szereti a csak monológból álló könyveket. Nem tud szembenézni a saját, esetleg kibicsaklott életével, kisebb-nagyobb emberi hibájával. Nem tudja elfogadni a testével kapcsolatos külső kritikát, vagy nem is akar tenni semmit a napjainkra oly jellemző világjelenség, az esetleg rá is jellemző elhízás ellen.