CYRIL MASSAROTTO: ISTEN A HAVEROM
"Harmincéves helyes fickó, és Isten a legjobb barátja. Ami rendszerint nagyon jól jön az embernek, de főleg akkor, ha álmai nőjével találkozik, aki a Sorbonne hallgatója, míg ő maga csak egyszerű eladó egy szexshopban.
"E történet nulladik évében két személlyel találkoztam, akik fenekestől felforgatták az életemet: Istennel és Alice-szal.
Az Isten, nos, Ő elképesztő, mindenható, figyelmes, törődik az emberekkel, és néha meglepő humorérzékről tesz tanúságot.
Alice pszichológushallgató, aki örökre rabul ejtette a szívemet, amikor először rám pillantott. A szerelmünk olyan páratlan, egyedül való és erős, hogy minden perce ritka kincs, és gyökeresen megváltoztatja azt, aki átéli.
És az Isten? Beszélgetek vele, nevetünk, elmélkedünk és vitatkozunk, s Ő mindig velem van, életem legsötétebb perceiben is. Isten olyan szórakoztató és elbűvölő haver, hogy sokszor elfelejtem, ki is Ő. Bár egy kérdés vele kapcsolatban még válaszra vár: miért én? Miért engem választott az összes ember közül a legjobb barátjának?"
Margita 344,2 TSE / élménylap
Azért volt jó olvasni/nézni, mert...
a címe ellenére NEM vallásos könyv. Teljesen hétköznapi történet, nagy szerelem, házasság, gyermek, majd bekövetkezik a tragédia, az anya meghal balesetben. Az apa örökre egyedül marad, az emlékeiből táplálkozik. Egy rendszer van az életében, a kedd esténként felbukkanó Isten (?), akivel rendszeresen meghányja-veti az életét. Humorosan, szomorúan, de olvasmányosan.
Lennék / nem lennék főhős, mert...
Nem lennék főhős, mert ahhoz, hogy feldolgozza ezt a nagy tragédiát, szinte emberfeletti erőkre van szükség.Ezért van mellette Isten.
Lennék főhős, mert kiválasztottnak lenni, Isten "haverjának" lenni, nem mindennapi dolog. Veszekedni vele, korholni őt, vádolni a balesetért, majd elfogadni a történteket, barátnak lenni, különleges élmény lehet.
Annak ajánlom, aki...
-vallásos, de szívesen megismer egy másféle Isten-ember kapcsolatot is;
-nem vallásos, de szívesen filozofálgat a "sorsról", a számunkra előírt, determinált életről;
- aki szereti a (néhol keserű)humort;
- azt a közvetlen stílust, ami ritka egy ilyen ember-Isten kapcsolatban.
Ne olvassa/nézze, aki...
Ne olvassa, aki egyáltalán nem tartja helyénvalónak Isten ilyenfajta , túlságosan emberközeli ábrázolását, beszédét, esendőségét, emberi viselkedését, pl . késik, gúnyolódik, ijesztget, sír és nevet, máskor pedig sajnáltatja magát, mert egyedül van és panaszkodik, mert sok a dolga.
Ne olvassa az, aki számára Isten egy megközelíthetetlen lény. Valójában tényleg itt van köztünk...